Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata przy rozwodzie?

22 marca, 2021
pomoc-adwokata-przy-rozwodzie.jpg

Zakończenie małżeństwa to ogromne przeżycie nie tylko dla małżonków, ale również dzieci i najbliższego otoczenia. Wywołuje wiele negatywnych emocji i problemów, z którymi należy się zmierzyć. Nieocenionym wsparciem okazuje się w takiej sytuacji pomoc adwokata od rozwodów, który nie tylko stanie się Twoim pełnomocnikiem i będzie reprezentował Cię w sądzie, ale również zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa w toku postępowania. Oto najważniejsze powody, dla których warto zgłosić się do kancelarii adwokackiej w Opolu.

Adwokat – niezbędny przy trudnych rozwodach

Pomoc adwokata będzie szczególnie istotna w przypadku tych rozwodów, w których występuje orzeczenie o winie albo kiedy jeden z małżonków nie chce zgodzić się na zakończenie małżeństwa. Prowadzi to w większości przypadków do znacznego wydłużenia się całego procesu, w związku z czym wsparcie specjalisty będzie na wagę złota. Jakie korzyści zyskasz, wybierając moją kancelarię adwokacką w Opolu?

Szybsze zakończenie sprawy rozwodowej

Jak wspomniałem wcześniej, w przypadku szczególnie skomplikowanych spraw rozwodowych mamy do czynienia z bardzo długim procesem. Przykładowo rozwód z orzekaniem o winie będzie trwał co najmniej 1,5 roku, co oznacza nie tylko stratę czasu, ale również ogromne obciążenie psychiczne. Sposobem na skrócenie sprawy rozwodowej jest pomoc adwokata.

I nie mówię tu oczywiście o przyspieszeniu pracy sądu czy wpływie na wyznaczane przez sąd terminy rozpraw, ale innych kwestiach. Przede wszystkim – uniknięciu błędów i braków formalnych, np. w składanym pozwie. Adwokat od spraw rozwodowych dysponuje niezbędną wiedzą, dzięki której taki pozew będzie kompletny – w ten sposób możliwe jest zaoszczędzenie nawet kilku tygodni. Wiedza i doświadczenie specjalisty powodują również, że działa on sprawnie i skutecznie, przedstawiając odpowiednie dowody czy dbając o przygotowanie dokumentacji w toku postępowania. Wszystko to może doprowadzić do uzyskania wyroku sądu w o wiele krótszym terminie niż bez pomocy adwokata.

Wsparcie prawne, wiedza i profesjonalizm

Sprawa rozwodowa wiąże się z bardzo istotnymi kwestiami takimi jak podział majątku małżonków, alimenty czy prawa rodzicielskie. Wymaga więc odpowiedniej wiedzy prawniczej oraz umiejętności prawidłowego sporządzania stosownej dokumentacji. Małżonkowie zwykle nie posiadają wystarczającej wiedzy, która pozwoliłaby uzyskać konkretne korzyści, szczególnie stając naprzeciw doświadczonego adwokata, który reprezentować będzie współmałżonka. Dodatkowym problemem mogą być emocje, w wyniku których reprezentowanie samego siebie byłoby jeszcze mniej skuteczne.

Korzystając z usług specjalisty, uzyskasz pełne wsparcie i dostęp do wiedzy prawniczej, która jest kluczowa, by wygrać sprawę rozwodową. Możesz również liczyć na odpowiednie przygotowanie adwokata do każdej rozprawy i jego profesjonalizm, który pozwoli Ci osiągnąć określone cele.

Reprezentowanie strony przed sądem

Kolejną ważną korzyścią, jaka płynie ze wsparcia kancelarii adwokackiej w Opolu, jest brak konieczności stawiania się przed sądem. Twoja obecność na rozprawach jest niezbędna tylko wtedy, gdy jesteś przesłuchiwany/-a jako świadek. W pozostałych przypadkach obecny może być wyłącznie Twój pełnomocnik. W ten sposób możesz ograniczyć swoje wizyty w sądzie do minimum.

Wsparcie psychologiczne

Wszelkiego rodzaju sprawy rodzinne, w szczególności te rozwodowe, są często niezwykle bolesne i wywołują ogrom emocji, z którymi o wiele łatwiej poradzić sobie mając u swojego boku doświadczonego adwokata. Dzięki niemu zyskujesz pewność, że nie pozostaniesz sam/sama w najtrudniejszych momentach i zawsze otrzymasz stosowne wsparcie – nie tylko natury prawnej, ale również psychologicznej. A poczucie bezpieczeństwa, szczególnie podczas rozprawy sądowej, odgrywa bardzo istotną rolę.

Odwołanie od wyroku sądu

Adwokat, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, jest w stanie sprawiedliwie ocenić wyrok sądu i stwierdzić, czy odwoływanie się od niego ma jakikolwiek sens. Otrzymasz konkretne wskazówki, a specjalista przygotuje prawidłową pod względem formalnym apelację. Z kolei w przypadku braku szans na jej pozytywne rozpatrzenie adwokat doradzi Ci, by nie odwoływać się od wyroku – w ten sposób unikniesz dodatkowych kosztów rozprawy sądowej.

Jeżeli szukasz kancelarii adwokackiej, która zapewni Ci kompleksowe wsparcie w sprawie rozwodowej lub sprawach rodzinnych w Opolu i pomoże Ci osiągnąć konkretne cele, zapraszam do kontaktu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu jestem w stanie pomóc Ci nawet w najtrudniejszej sytuacji.