Sprawy karne Opole

Specyfika i charakter spraw karnych wymaga szybkiego podejmowania trafnych decyzji. Z tych też względów im wcześniej do sprawy zgłosi się prawnik, tym efektywniej będzie w stanie zabezpieczyć interesy klienta. Prawo karne jest dziedziną, którą zajmuję się jako adwokat już od wielu lat. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w zawodzie oraz aktualizowanej na bieżąco wiedzy moi klienci mogą liczyć na kompleksowość świadczonej obsługi prawnej.

Prawo karne w Polsce jest dość restrykcyjne – dlatego obrońcą oskarżonego (podejrzanego) w postępowaniu tego typu może być tylko adwokat lub aplikant adwokacki. Wiąże się to z koniecznością posiadania doświadczenia w występowaniu przed sądem, ale także z wymogiem odpowiedniego przygotowania do takiej roli. Prościej mówiąc – zwykły doradca prawny tutaj nie wystarczy, aby sprostać wszystkim wymaganiom zdefiniowanym przez prawo karne.

Potrzebne będą nie tylko porady prawne wykwalifikowanego adwokata, ale także opracowanie skutecznej strategii działania. Jeśli więc potrzebny Ci profesjonalny adwokat w Opolu lub okolicy, dobrze trafiłeś. W mojej kancelarii, w której zakresie usług mieszczą się sprawy karne, mogę udzielić Ci profesjonalnej pomocy prawnej w każdej sytuacji. Działam jako doświadczony adwokat karnista.

Najczęściej zakładane sprawy karne to m.in. udział w bójce, spowodowanie wypadku komunikacyjnego, poświadczenie nieprawdy, kradzież, włamanie, rozbój, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu czy posiadanie narkotyków lub handel nimi. Prawo karne reguluje odpowiednie przepisy, na mocy których dochodzi do ścigania tych przestępstw i wykroczeń.

Jak może ci pomóc adwokat od spraw karnych (adwokat karnista) ?

W sprawach karnych i wykroczeniowych podejmuję się zleconej mi obrony, a także reprezentuję osoby pokrzywdzone jako ich adwokat (Opole to mój zasadniczy region, świadczę jednak usługi również w innych miejscach). Prawo karne to dziedzina, w której się specjalizuję.

Jako wykwalifikowany adwokat karnista jestem w stanie podjąć się prowadzenia każdej sprawy.

Moja kancelaria oferuje klientom kompleksowe wsparcie prawne w różnych sytuacjach. Prowadzę sprawy karne. Przygotowuję wnioski i pisma procesowe, a także skargi i zażalenia. Uczestniczę w postępowaniu przygotowawczym. Towarzyszę oskarżonym podczas składania przez nich zeznań przed organami ścigania. Podejmuję się też reprezentowania interesów klientów trakcie rozpraw sądowych.

W nagłych przypadkach, a mianowicie w momencie zatrzymania lub ewentualnie zastosowania tymczasowego aresztu pozostaję do dyspozycji, jeśli chodzi o sprawy karne pod numerem telefonu mojej kancelarii adwokackiej 667-362-620.

Jako adwokat karnista z wieloletnim doświadczeniem zawodowym prowadzę rozmaite sprawy karne w Opolu i okolicach. W przypadku osadzenia w zakładzie karnym podejmuję się reprezentacji w sprawie warunkowego zwolnienia.

W przypadku skazania dzielę się doświadczeniem w zakresie zastosowania dobrodziejstwa odbycia kary w systemie dozoru elektronicznego. Nie pozostawiam moich klientów samym sobie w toczących się przeciw nim sprawach karnych.

Prawo karne – specjalizacje kancelarii adwokackiej adwokata Pawła Figzał

Zakres usług, jakie oferuje kancelaria prawna, obejmuje udzielanie ochrony prawnej na etapie postępowania przygotowawczego, jak również przed sądem pierwszej instancji, a także postępowania apelacyjnego, kasacyjnego oraz wykonawczego. Specjalizuję się w różnego rodzaju sprawach karnych.

Jeśli przeraża Państwa perspektywa samodzielnego mierzenia się z polskim wymiarem sprawiedliwości w sprawach dotyczących wykroczeń ściganych na podstawie przepisów określanych przez prawo karne, jako adwokat mogę skutecznie zaradzić tym obawom. Sprawy karne od lat pozostają jedną z moich specjalizacji. Jako kompetentny i doświadczony adwokat staram się je skutecznie rozwiązywać na korzyść moich klientów – zarówno pokrzywdzonych, jak i sprawców określonych czynów zabronionych. Reprezentuję ich interesy w toczącym się postępowaniu karnym. Zagadnienia z zakresu prawa karnego nie mają dla mnie żadnych tajemnic. Nawet jeśli w Państwa przypadku finalnie dojdzie do postępowania karnego, w jego toku kwestia faktycznego wykonania kary nie jest jeszcze przesądzona. Trzeba pamiętać o tym, że po wydaniu przez sąd nieprawomocnego wyroku prawo postępowania karnego przewiduje jeszcze możliwość złożenia apelacji, której przygotowaniem zajmuję się osobiście.

Polskie prawo karne znam nie tylko w ujęciu teoretycznym, ale przede wszystkim praktycznym. Wiem, jakich narzędzi użyć, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że klient uniknie wykonania kary. Moja kancelaria adwokacka zajmuje się kompleksowym prowadzeniem spraw karnych. W ciągu zaledwie kilku lat swojego istnienia przyczyniła się już do wydania wielu pomyślnych dla niesłusznie oskarżonych, jak również pokrzywdzonych czy też oskarżycieli posiłkowych wyroków w sprawach dotyczących prawa karnego. Indywidualne podejście do każdej sprawy oraz jej dokładne rozpoznanie pozwalają na podjęcie optymalnych decyzji co do przyjętej w postępowaniu karnym linii obrony, czy też strategii oskarżania.

Prowadzona przeze mnie kancelaria adwokacka świadczy usługi prawne zarówno dla osób pokrzywdzonych przestępstwem lub czynem zabronionym, jak i tych, które popadły w konflikt z prawem. Wygraną moich klientów w sądzie traktuję jak swój własny sukces. W postępowaniu przygotowawczym reprezentuję interesy osób podejrzanych o popełnienie różnych przestępstw.

Prawo karne Opole – adwokat Paweł Figzał

Skorzystanie z usług prowadzonej przeze mnie kancelarii adwokackiej dla wielu klientów oznacza szczęśliwe zakończenie postępowania karnego i wydanie pomyślnego dla nich wyroku.


Formularz kontaktowy

Odpiszemy najszybciej jak to jest możliwe.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wiadomość  Reprezentacja w procesie karnym

  Reprezentujemy podejrzanych, oskarżonych, a także pokrzywdzonych oraz oskarżycieli w procesie karnym na każdym etapie postępowania.

  Dowiedz się więcej…


  Zatrzymanie i areszt

  Udzielamy ochrony prawnej wtedy kiedy jest naprawdę konieczna, tj. w przypadku zatrzymania lub aresztu.

  Dowiedz się więcej…


  Warunkowe zwolnienie

  Reprezentujemy skazanych w procesie starania się o warunkowe zwolnienie z reszty odbywania kary pozbawienia wolności.

  Dowiedz się więcej…


  Dozór elektroniczny

  Pomagamy uniknąć odbywania kary pozbawienia wolności w systemie zamkniętym poprzez skorzystanie z dobrodziejstwa dozoru elektronicznego.

  Dowiedz się więcej…