Rozwod-a-dzieci-–-kilka-porad-dla-rodzicow-1280x853.jpg
23 grudnia, 2022

Rozwód to ogromne przeżycie – nie tylko dla obojga małżonków, ale również (albo przede wszystkim) dla ich dzieci. Często, ze względu na bardzo młody wiek, trudno zrozumieć im to, co dzieje się z rodzicami, a negatywne emocje, jakie towarzyszą całej rodzinie, mogą mieć na nie bardzo zły wpływ. Jeżeli chcesz ograniczyć negatywny wpływ rozwodu na dziecko, musisz zastosować się do kilku istotnych wskazówek. Oto 5 tych najważniejszych!

Zatrzymanie-przez-policje-jak-sie-zachowac-w-trakcie-1280x854.jpg
20 grudnia, 2022

Nasza kancelaria od spraw karnych w Opolu zajmuje się różnymi sprawami, reprezentując klientów w najtrudniejszych momentach i najbardziej nagłych przypadkach, takich jak np. zatrzymanie na 24 godziny. Powody takiej interwencji policji mogą być bardzo różnorodne – w tym artykule przedstawimy je, a także podpowiemy, jak zachować się podczas zatrzymania. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie i może wpływać zarówno na przebieg zatrzymania, jak też przyszłe postępowanie.

Nie-tylko-rozwod-czyli-co-obejmuja-sprawy-rodzinne-w-Opolu-1280x720.jpg
16 grudnia, 2022

Sprawy rodzinne w Opolu i innych polskich miastach zwykle dotyczą bardzo delikatnych, niekiedy nawet intymnych kwestii. Biorąc pod uwagę fakt, że często biorą w nich udział osoby sobie bliskie (przynajmniej do niedawna), ładunek emocjonalny często jest na bardzo wysokim poziomie. I choć kojarzymy prawo rodzinne przede wszystkim z rozwodami, mogą one obejmować swoim zasięgiem również wiele innych kwestii. Jakich? Sprawdźmy!

Odszkodowanie-powypadkowe-co-warto-o-nim-wiedziec-1-1280x853.jpg
13 grudnia, 2022

Wypadki komunikacyjne albo w pracy zdarzają się bardzo często. Powodują uszczerbek na zdrowiu i straty materialne, dlatego też poszkodowanym w zdecydowanej większości przypadków należą się odszkodowania powypadkowe. Czym są i w jakich sytuacjach możesz się o nie ubiegać?

Jakie-cechy-powinien-miec-dobry-adwokat-1-1280x853.jpg
9 grudnia, 2022

Powierzenie swoich interesów profesjonalnej kancelarii adwokackiej to zawsze dobry pomysł – niezależnie od tego, jaka jest skala Twoich problemów i jakiego rodzaju sprawy dotyczą. Jednak kluczową kwestią jest znalezienie dobrego adwokata w Opolu albo innym mieście, który posiada odpowiednie cechy. Które z nich są najważniejsze? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Kierując się nimi podczas wyboru kancelarii, uda Ci się rozpocząć współpracę ze specjalistą, któremu warto zaufać.

Grozby-karalne-a-odpowiedzialnosc-karna-1280x851.jpg
6 grudnia, 2022

Stosowanie gróźb karalnych jest zabronione, a przepisy z tym związane znajdują się w artykule 190 Kodeksu karnego. Mają charakter umyślny i mogą wiązać się z odpowiedzialnością karną nawet w sytuacji, gdy sprawca nie planował popierania swoich słów czynami. Czym jest groźba karalna, jak udowodnić jej zaistnienie i jakie kary grożą za złamanie prawa w tym zakresie?

Jak-przygotowac-sie-do-rozwodu-Kilka-wskazowek-1280x854.jpg
2 grudnia, 2022

Niezależnie od długości trwania procesu, relacji małżonków, czy postawionych przed nimi celów, rozwód jest zawsze bardzo stresujący. Wymaga poradzenia sobie z licznymi problemami, również tymi natury formalnej, i odpowiedniego przygotowania psychicznego. Nie jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe – zwłaszcza wtedy, gdy u swojego boku będziesz mieć adwokata od rozwodów w Opolu. Jak psychicznie przygotować się do rozwodu? O czym warto pamiętać? Sprawdź i poczuj się pewniej w tych trudnych chwilach!

Ubezwlasnowolnienie-co-to-oznacza-1280x720.jpg
30 listopada, 2022

W teorii każda osoba, która kończy 18 lat, nabywa pełną zdolność do czynności prawnych. Może samodzielnie podejmować decyzje i rozporządzać swoimi prawami oraz obowiązkami. W niektórych przypadkach jednak taka możliwość jest odbierana – np. w sytuacji, gdy u danej osoby wystąpią różnego rodzaju zaburzenia. Nazywane jest to ubezwłasnowolnieniem, które może być całkowite lub częściowe. Sprawdź, co się z tym wiąże i w jakich sytuacjach można o nie wnioskować.

kto-ma-prawo-do-zachowku-i-czym-jest-zachowek-1280x853.jpg
25 listopada, 2022

Pominięcie bliskiej osoby w testamencie nie oznacza, że nie ma ona prawa do części spadku. Jej interesy chroni tzw. prawo do zachowku. Stanowi ono substytut spadku i warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej – będąc zarówno spadkobiercą, jak i spadkodawcą. Co to jest zachowek, komu przysługuje i czy można stracić do niego prawo?

pexels-pavel-danilyuk-8112172-1280x854.jpg
8 sierpnia, 2022

Pytanie o potrącenie nadpłaconych alimentów z pewnością nurtuje każdego, kogo ten problem dotyczy. Sprawa nie jest prosta i jednoznaczna. Nadpłatę alimentów jako świadczenie nienależne powinno się rozpatrywać indywidualnie, na podstawie konkretnego przypadku, w zależności od okoliczności.