Photogenica-PHX57612879.jpg
27 sierpnia, 2023

Przebieg sprawy rozwodowej nie ogranicza się wyłącznie do wizyty w sądzie i oczekiwania na wyrok. Cały proces rozpoczyna się od napisania i złożenia pozwu, w czym pomoże Ci adwokat rozwodowy w Opolu. To jednak nie wszystko, dlatego chcąc zapewnić Ci pełną wiedzę w tym temacie, postanowiliśmy dokładnie opisać przebieg rozwodu. W ten sposób przygotujesz się do niego i nic nie zaskoczy Cię w trakcie postępowania.

Zatrzymanie-przez-policje-jak-sie-zachowac-w-trakcie-1280x854.jpg
20 sierpnia, 2023

Nasza kancelaria od spraw karnych w Opolu zajmuje się różnymi sprawami, reprezentując klientów w najtrudniejszych momentach i najbardziej nagłych przypadkach, takich jak np. zatrzymanie na 24 godziny. Powody takiej interwencji policji mogą być bardzo różnorodne – w tym artykule przedstawimy je, a także podpowiemy, jak zachować się podczas zatrzymania. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie i może wpływać zarówno na przebieg zatrzymania, jak też przyszłe postępowanie.

zalegle-alimenty-jak-odzyskac-1280x853.jpg
10 sierpnia, 2023

Według niektórych źródeł łączne zaległości alimentacyjne sięgają w naszym kraju nawet 10 miliardów złotych, a niepłacenia tego rodzaju świadczeń dopuszcza się bardzo wiele osób. Jeżeli problem ten dotyka również Ciebie, sprawdź, jak odzyskać zaległe alimenty – wbrew pozorom nie stoisz na straconej pozycji!

Photogenica-PHX273278520.jpg
14 kwietnia, 2023

Nie zawsze wyrok sądu jest satysfakcjonujący dla oskarżonego lub poszkodowanego, jednak nawet w takim przypadku istnieje możliwość odwołania się od jego decyzji. Wynika to z faktu, że postępowanie karne toczy się w dwóch instancjach – pozwala to na odwołanie się od wyroku sądu pierwszej instancji do sądu drugiej instancji. Co to jest apelacja, komu przysługuje i jakie są szanse na to, by pierwszy wyrok sądu został zmieniony?

rozwod-z-orzeczeniem-o-wine.jpg
11 kwietnia, 2023

To pytanie nurtuje wiele osób, które decydują się, albo myślą o rozwodzie. Okazuje się, że zmiana pozwu rozwodowego na orzekanie o winie lub bez orzekania o winie jest możliwa. Oznacza to, że można bez problemu dokonać ww. zmiany. Jest to spowodowane faktem, że w toku postępowania sprawy rozwodowej mogą pojawić się nowe, znaczące fakty.

hero_slider_1-1280x600.jpg
7 kwietnia, 2023

W każdym kraju obowiązują przepisy stanowiące o tym, jakie czyny są uznawane za niedozwolone przez obywatela, i w których zawarto kary grożące za ich popełnienie. Mowa tutaj o prawie karnym – jest równe dla wszystkich i pełni kilka istotnych ról. W tym artykule zajmiemy się wyjaśnieniem funkcji prawa karnego – dzięki temu dowiesz się, dlaczego przepisy zostały skonstruowane w taki, a nie inny sposób.

pexels-kindel-media-7979428-1280x853.jpg
3 kwietnia, 2023

Najbardziej skomplikowane sprawy rozwodowe są w stanie ciągnąć się latami, szczególnie jeśli małżonkowie nie są w stanie porozumieć się w fundamentalnych kwestiach. Najczęstszym zarzewiem długotrwałego konfliktu jest właśnie podział majątku wspólnego – po rozwodzie każda ze stron chce wyjść „obronną ręką” i zabrać część, która się jej należy

Grozby-karalne-a-odpowiedzialnosc-karna-1280x851.jpg
30 marca, 2023

Stosowanie gróźb karalnych jest zabronione, a przepisy z tym związane znajdują się w artykule 190 Kodeksu karnego. Mają charakter umyślny i mogą wiązać się z odpowiedzialnością karną nawet w sytuacji, gdy sprawca nie planował popierania swoich słów czynami. Czym jest groźba karalna, jak udowodnić jej zaistnienie i jakie kary grożą za złamanie prawa w tym zakresie?

masa-spadkowa.jpg
27 marca, 2023

Śmierć bliskiej osoby to zawsze ogromna ból i strata, z którą trudno się pogodzić. Niestety to także pewne kwestie formalne, o których warto dowiedzieć się jak najwięcej. Jednym z najważniejszych pojęć z zakresu prawa spadkowego jest bez wątpienia masa spadkowa. Sprawdź, czym jest i co wchodzi w jej skład, a poradzenie sobie z wszelkimi kwestiami formalnymi w tak trudnym czasie będzie dla Ciebie o wiele prostsze.

pexels-sora-shimazaki-5668481-1280x853.jpg
19 marca, 2023

Samotne wychowywanie dziecka może stanowić dla Rodzica nie lada wyzwanie. Namiastką wsparcia i bezpieczeństwem mogą być alimenty wstecz. Mają one zaspokajać aktualne potrzeby osoby, względem której zostają zasądzone. W większości przypadków sąd przyznaje je na przyszłość.