Sprawy rodzinne

Sprawy o rozwód i alimenty są najczęściej występującymi sprawami w kategorii spraw rodzinnych.

Sprawy rodzinne z uwagi na swój delikatny charakter wymagają szczególnej uwagi. Często ważne jest, aby decyzja sądu zapadła szybko – zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc pieniężną czy los dziecka. Nikt poza sądem nie może zagwarantować szybkiego rozstrzygnięcia, jednak skorzystanie z wykwalifikowanej pomocy prawnej może znacznie je ułatwić. Indywidualne podejście pozwala podejmować racjonalne decyzje zabezpieczające interes klienta.

Sprawy rodzinne – profesjonalna obsługa prawna w Opolu

Prawo rodzinne w Polsce jest dość skomplikowane, dlatego warto zainwestować w dobrą obsługę prawną w tym zakresie – ważne, aby kancelaria adwokacka zapewniała pełen profesjonalizm, opanowanie oraz dyskrecję.

Z uwagi na gwałtowne emocje towarzyszące podsądnym w trakcie spraw rodzinnych pomoc adwokata z zaufanej kancelarii adwokackiej jest nieoceniona (w szczególności kiedy rozstrzygnięciu podlega przyszłość dziecka). Podejmuję się prowadzenia spraw z zakresu obejmującego prawo rodzinne, m.in. stosunków małżeńskich (sprawy o rozwód), stosunków między rodzicami i dziećmi (sprawy o powierzenie władzy rodzicielskiej, ustalenie kontaktów rodzica z dzieckiem, pozbawienie, ograniczenie i zawieszenie władzy rodzicielskiej), kwestii przysposobienia, obowiązku alimentacyjnego (sprawy o podwyższenie, obniżenie lub zniesienie alimentów), opieki czy kurateli.

Adwokat rodzinny Opole – Paweł Figzał

Oferuję profesjonalne usługi adwokata w Opolu z zakresu prawa rodzinnego polegające na:

 • świadczeniu stałego doradztwa w zakresie prawa rodzinnego;
 • sporządzaniu pism procesowych (wniosków, pozwów, zażaleń, apelacji), jak również pism pozaprocesowych wymagających wiedzy prawnej;
 • reprezentacji w sprawach rodzinnych przed sądami wszystkich instancji.

Ponadto Kancelaria adwokacka współpracuje z wybranymi biurami detektywistycznymi na terenie województwa opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Jako adwokat działający na terenie Opola oraz okolic gwarantuję profesjonalne podejście, które pomoże rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane sprawy rodzinne.

Adwokat Opole – skontaktuj się i umów termin spotkania.


Formularz kontaktowy

Odpiszemy najszybciej jak to jest możliwe.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wiadomość  Rozwody

  Prowadzimy kompleksowo sprawy rozwodowe z zabezpieczeniem Państwa interesów m.in. w zakresie orzeczenia winy rozkładu pożycia małżeńskiego.

  Dowiedz się więcej…


  Alimenty

  Wspieramy uprawnionych do alimentów (dzieci, małżonków, etc.) w zakresie dochodzonych roszczeń ze szczególnym wyliczeniem ich realnej wysokości.

  Dowiedz się więcej…


  Władza rodzicielska

  Zapewniamy pomoc w ustaleniu warunków sprawowania władzy rodzicielskiej z uwzględnieniem dobra dziecka.

  Dowiedz się więcej…


  Podział majątku

  Podejmujemy się prowadzenia skomplikowanych spraw o podział majątku i zapewniamy pełną reprezentację na każdym etapie postępowania.

  Dowiedz się więcej…