Adwokat Opole | Sprawy Rodzinne

Sprawy o rozwód i alimenty są najczęściej występującymi sprawami w kategorii spraw rodzinnych.

Sprawy rodzinne z uwagi na swój delikatny charakter wymagają szczególnej uwagi. Często ważne jest, aby decyzja sądu zapadła szybko – zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc pieniężną czy los dziecka. Nikt poza sądem nie może zagwarantować szybkiego rozstrzygnięcia, jednak skorzystanie z wykwalifikowanej pomocy prawnej może znacznie je ułatwić. Indywidualne podejście pozwala podejmować racjonalne decyzje zabezpieczające interes klienta.

Jako rzetelny i godny zaufania adwokat rodzinny w Opolu posiadam wieloletnie doświadczenie procesowe w sprawach rodzinnych m.in. o orzeczenie rozwodu, podział majątku czy zasądzenie alimentów. Zapewniam kompleksowe wsparcie w sprawach rozwodowych od momentu pojawienia się decyzji o wniesieniu pozwu. Służę fachową radą i chętnie wyjaśniam wszelkie niejasności lub niezrozumiałe aspekty postępowania, które mogą być źródłem niepotrzebnego stresu. Komfort Klientów jest dla mnie priorytetem, a moje wysokie kwalifikacje i umiejętności mają na celu jedynie pomóc w rozstrzygnięciu sprawy na Państwa korzyść.

Prawo rodzinne i opiekuńcze – prowadzenie spraw w Opolu

Prawo rodzinne w Polsce jest dość skomplikowane, dlatego warto zainwestować w dobrą obsługę prawną w tym zakresie – ważne, aby kancelaria adwokacka zapewniała pełen profesjonalizm, opanowanie oraz dyskrecję.

Z uwagi na gwałtowne emocje towarzyszące podsądnym w trakcie spraw rodzinnych pomoc adwokata z zaufanej kancelarii adwokackiej jest nieoceniona (w szczególności kiedy rozstrzygnięciu podlega przyszłość dziecka). Podejmuję się prowadzenia spraw z zakresu obejmującego prawo rodzinne, m.in. stosunków małżeńskich (sprawy o rozwód), stosunków między rodzicami i dziećmi (sprawy o powierzenie władzy rodzicielskiej, ustalenie kontaktów rodzica z dzieckiem, pozbawienie, ograniczenie i zawieszenie władzy rodzicielskiej), kwestii przysposobienia, obowiązku alimentacyjnego (sprawy o podwyższenie, obniżenie lub zniesienie alimentów), opieki czy kurateli.

Pomoc adwokata do spraw rodzinnych Opole

Nie ulega wątpliwościom, że każdy rozwód to silne emocje i stres. Formułowanie roszczeń także nie jest prostą rzeczą, zwłaszcza w obliczu zmian, które dzieją się wokół Państwa oraz występowania aspektów prawnych, o których nie można zapomnieć. Pomoc adwokata od rozwodu w Opolu wydaje się wręcz konieczna. Szczególnie ciężki może okazać się podział majątku, który jest konieczny do przeprowadzenia na skutek rozwodu. Często nawet w przypadku porozumienia o zakończeniu małżeństwa istnieje wiele niedopowiedzeń związanych z podziałem majątku. 

W przypadku, gdy jest kompletny brak porozumienia, samodzielne prowadzenie sprawy rozwodowej przed sądem nie jest racjonalnym rozwiązaniem, którego mogą Państwo później żałować. To właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty – sprawdzonego adwokata od spraw rodzinnych w Opolu, który, patrząc na sprawę rozwodową z dystansu, umożliwi łatwiejsze przejście przez cały proces. Dodatkowo pomoże skompletować niezbędne dokumenty i udzieli wskazówek, co powinno znaleźć się w dokumentacji, aby sprawa została przeprowadzona prawidłowo i skutecznie. Pomoże bezstronnie spojrzeć na sprawę. Wszystko po to, by mogli Państwo ze spokojem przyjąć nadchodzące zmiany.

mężczyzna w ciemnym garniturze poprawia guzik od marynarki na tle schodów - adwokat opole sprawy rodzinne

Prawo rodzinne Opole – nasze specjalizacje:

Sprawy rozwodowe w Opolu i okolicach to moja codzienna praca. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło mi wypracować odpowiednią metodologię, sprawdzającą się w każdej sytuacji. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że każdy przypadek jest inny. Indywidualny wybór właściwych środków oraz wskazanie wszelkich możliwości pozwala Państwu podjąć właściwą decyzję w zakresie danych działań. Ponadto jako adwokat od spraw rodzinnych w Opolu jestem do Państwa dyspozycji na każdym etapie postępowania. 

Warto zauważyć, że rozwiązanie spraw rodzinnych nie dotyczy tylko Państwa. Często na uwadze należy mieć przede wszystkim dobro dziecka. Jako doświadczony adwokat rodzinny w Opolu staram się pomóc Państwu oddzielić negatywne emocje i trzeźwo spojrzeć na sprawę, której efektem jest uregulowanie władzy rodzicielskiej czy określenie kontaktów z dzieckiem.

Rozwody

Zdecydowanie się na wsparcie ze strony doświadczonego i dobrego adwokata od spraw rodzinnych w przypadku rozwodów będzie nieocenioną pomocą. Przede wszystkim ze względu na doskonałą znajomość prawa procesowego, ale również gwarantowaną bezstronność. Rozwód może być jednym z najtrudniejszych momentów w życiu, w związku z czym towarzyszą mu często burzliwe emocje. Dobry prawnik od spraw rodzinnych, specjalizujący się w rozwodach, będzie podejmować racjonalne decyzje, które wspomogą sprawy jego Klienta. W mojej kancelarii prawa rodzinnego pracują specjaliści, którzy pomogą Państwu w mediacjach pomiędzy małżonkami, sporządzeniu pozwów rozwodowych oraz zaprezentują go przed sądem. 

Alimenty

Większość osób niezwiązanych z prawem wiąże alimenty tylko i wyłącznie z obowiązkiem dostarczenia odpowiednich środków w celu utrzymania oraz wychowania dziecka przez rodziców po rozwodzie. Doświadczony prawnik rodzinny doskonale zdaje sobie sprawę, że sprawy związane z alimentami nie muszą dotyczyć tylko ojca lub matki. W mojej kancelarii znajdą Państwo pomoc ze strony doświadczonych adwokatów w sprawach rodzinnych. Obiektywny specjalista z ogromną wiedzą z zakresu prawa wesprze Państwa w pomyślnym rozwiązaniu spraw dotyczących alimentów.

Władza rodzicielska

Sprawy z zakresu władzy rodzicielskiej należą do jednych z najbardziej emocjonalnych. Przede wszystkim dlatego, że w ich trakcie sądy wydają orzeczenia bezpośrednio związane z życiem osób małoletnich. Doświadczeni prawnicy prawa rodzinnego zatrudnieni w mojej kancelarii potrafią skutecznie odsunąć emocje na bok i podejmować racjonalne decyzje, stawiające dobro Klienta na pierwszym miejscu. Bezstronność i wysoka skuteczność to jedne z najistotniejszych argumentów przemawiających za skorzystaniem z usług kancelarii prawa rodzinnego.

Podział majątku małżonków

Sprawy związane z podziałem majątku małżonków są konsekwencją uprawomocnienia się rozwodu lub orzeczenia o unieważnieniu małżeństwa. Te sytuacje przysparzają wystarczającą ilość emocji osobom w nie zaangażowanym, dlatego pomoc ze strony mojej kancelarii prawa rodzinnego może okazać się szczególnie istotna. Specjaliści po zapoznaniu się z Państwa sprawą, będą wiedzieć, które z przedmiotów nabytych w trakcie trwania związku, będzie trzeba poddać podziałowi, a które nie. Adwokat spraw rodzinnych zadba o prawidłowe wypełnienie i terminowe dostarczanie wszystkich niezbędnych dokumentów w procesie podziału majątku.

Adwokat rodzinny Opole – Paweł Figzał

Oferuję profesjonalne usługi adwokata w Opolu z zakresu prawa rodzinnego polegające na:

 • świadczeniu stałego doradztwa w zakresie prawa rodzinnego;
 • sporządzaniu pism procesowych (wniosków, pozwów, zażaleń, apelacji), jak również pism pozaprocesowych wymagających wiedzy prawnej;
 • reprezentacji w sprawach rodzinnych przed sądami wszystkich instancji.

Ponadto Kancelaria adwokacka współpracuje z wybranymi biurami detektywistycznymi na terenie województwa opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Jako adwokat działający na terenie Opola oraz okolic gwarantuję profesjonalne podejście, które pomoże rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane sprawy rodzinne.

Jak jeszcze może Ci pomóc adwokat od spraw rodzinnych?

Skontaktuj się i umów termin spotkania. Sprawdź także nasze konkretne specjalizacje w zakresie spraw rodzinnych:


Formularz kontaktowy

Odpiszemy najszybciej jak to jest możliwe.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wiadomość  Rozwody

  Prowadzimy kompleksowo sprawy rozwodowe z zabezpieczeniem Państwa interesów m.in. w zakresie orzeczenia winy rozkładu pożycia małżeńskiego.

  Dowiedz się więcej…


  Alimenty

  Wspieramy uprawnionych do alimentów (dzieci, małżonków, etc.) w zakresie dochodzonych roszczeń ze szczególnym wyliczeniem ich realnej wysokości.

  Dowiedz się więcej…


  Władza rodzicielska

  Zapewniamy pomoc w ustaleniu warunków sprawowania władzy rodzicielskiej z uwzględnieniem dobra dziecka.

  Dowiedz się więcej…


  Podział majątku

  Podejmujemy się prowadzenia skomplikowanych spraw o podział majątku i zapewniamy pełną reprezentację na każdym etapie postępowania.

  Dowiedz się więcej…