Sprawy cywilne Opole

Moja kancelaria w Opolu gdzie pracuję jako adwokat, zajmuje się prowadzeniem spraw z zakresu prawa cywilnego. Obejmują one szeroki zakres stosunków prawnych, które najczęściej dotyczą sporów powstałych między osobami fizycznymi, jak również między przedsiębiorcami. Oferuję pomoc prawną w różnych sytuacjach.

Często wydaje się, że w przypadku większości spraw cywilnych nie jest potrzebna porada prawna – to duży błąd. Dla pewności i orzeczenia zgodności z prawem kancelaria adwokacka powinna sprawdzić każdą, nawet z pozoru błahą i prostą umowę cywilnoprawną.

Prawo cywilne – zakres specjalizacji

Jako doświadczony adwokat prowadzę różnego rodzaju sprawy cywilne. Dotyczą one takich zagadnień, jak:

 • prawo spadkowe (kwestie dziedziczenia);
 • prawo zobowiązań (wymiana dóbr i usług);
 • prawo rzeczowe (dot. np. własności);
 • prawo pracy;
 • prawo rodzinne (np. rozwód, podział majątku);
 • prawo handlowe.

Na początkowym etapie prowadzenia sprawy dokonuję szczegółowej analizy stanu faktycznego, który przyporządkowuje pod odpowiednie normy prawne. Pod uwagę biorę wszystkie przepisy, które określa cywilne prawo.

Pozwala to realnie ocenić aktualną sytuację klienta, co jest konieczne do przygotowania strategii procesowej lub pozaprocesowej.

Najczęściej prawo cywilne określa sprawy rodzinne, takie jak podział majątku czy obowiązek alimentacyjny. Przy tego typu procesach ważna jest dyskrecja, którą bezwzględnie we wszystkich sprawach gwarantuje moja kancelaria adwokacka. Sprawy cywilne wymagają od adwokata specjalistycznej wiedzy oraz zaangażowania w udzielanie klientom szeroko zakrojonej pomocy prawnej. Niezależnie od rodzaju zleconej sprawy oferuję profesjonalne wsparcie polegające na świadczeniu stałego doradztwa w zakresie prawa cywilnego.

Jeśli pragną Państwo, aby dotyczące Was sprawy cywilne przejął w swoje ręce doświadczony i kompetentny prawnik z Warszawy, moja oferta skierowana jest właśnie do Państwa. Jako wysoko wykwalifikowany adwokat zajmuję się m.in. szeroko pojętymi zagadnieniami z zakresu prawa spadkowego. Udzielam kompleksowej pomocy prawnej zainteresowanym osobom. Współpraca z moją kancelarią umożliwi szybkie i sprawne załatwienie wszystkich formalności pozwalających na efektywne stwierdzenie nabycia spadku. Niedawno odeszła bliska Państwu osoba, po której dziedziczycie całość lub część majątku? Wbrew pozorom, dział spadku może wcale nie być łatwym zadaniem. Moja kancelaria należycie i ze skrupulatnością upora się z jego realizacją na rzecz Państwa. W zakresie realizowanych przeze mnie usług mieszczą się także porady prawne.

Sprawy cywilne – rodzaje

A może interesuje Państwa zniesienie współwłasności w drodze postępowania sądowego? Powinni Państwo wiedzieć, że dział spadku i stwierdzenie nabycia prawa do jego otrzymania to nie jedyne zagadnienia, którymi zajmuję się w mojej kancelarii. Jeśli jako współwłaściciele ruchomości bądź nieruchomości nie możecie dojść do porozumienia, jak w praktyce w Państwa przypadku powinno wyglądać i na jakich zasadach odbyć się zniesienie współwłasności, oferuje pomoc również w tych kwestiach.

Jako doświadczony adwokat w sprawach cywilnych w razie potrzeby podejmuję się reprezentacji klienta przed Sądami wszystkich instancji, a także przed organami administracyjnymi egzekucyjnymi. Sporządzam także pisma procesowe (wnioski, pozwy, zażalenia, apelacje), jak również pisma pozaprocesowe wymagające wiedzy prawniczej, a także umowy cywilnoprawne.

Dla pewności, że Państwa umowa jest dobrze sporządzona i nie zawiera żadnych nieścisłości, warto przynieść ją do mojej kancelarii w Opolu. Jako adwokat świadczę pomoc prawną w zakresie sprawdzania tego typu pism pod kątem prawnym.

Adwokat Opole – skontaktuj się i umów termin spotkania.


Formularz kontaktowy

Odpiszemy najszybciej jak to jest możliwe.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wiadomość  Sprawy o zapłatę

  Pomagamy wierzycielom w dochodzeniu należności od nierzetelnych dłużników.

  Dowiedz się więcej…


  Odszkodowania i zadośćuczynienia

  Negocjujemy wysokość odszkodowań i zadośćuczynień za doznaną krzywdę, a następnie dochodzimy ich pełnej wysokości na drodze postępowania sądowego.

  Dowiedz się więcej…


  Umowy cywilnoprawne

  Świadczymy usługi w zakresie sporządzania, opiniowania i negocjowania umów cywilnoprawnych.

  Dowiedz się więcej…


  Sprawy spadkowe

  Wspieramy naszych Klientów w prowadzeniu spraw spadkowych, a także reprezentujemy walczących o zachowek.

  Dowiedz się więcej…