Sprawy cywilne

Kancelaria Adwokacka w Opolu Paweł Figzał zajmuje się prowadzeniem spraw z obszaru prawa cywilnego. Obejmują one szeroki zakres stosunków prawnych, które najczęściej dotyczą sporów powstałych między osobami fizycznymi, jak również między przedsiębiorcami.

Często wydaje się, że w przypadku większości spraw cywilnych nie jest potrzebna porada prawna – to duży błąd. Dla pewności i orzeczenia zgodności z prawem kancelaria adwokacka powinna sprawdzić każdą, nawet z pozoru błahą i prostą umowę cywilnoprawną.

Prawo cywilne – zakres

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Kancelaria adwokacka Paweł Figzał skutecznie prowadzi różnego rodzaju sprawy cywilne. Dotyczą one takich zagadnień, jak:

 • prawo spadkowe (kwestie dziedziczenia);
 • prawo zobowiązań (wymiana dóbr i usług);
 • prawo rzeczowe (dot. np. własności);
 • prawo pracy;
 • prawo rodzinne (np. rozwód, podział majątku);
 • prawo handlowe.

Sprawy cywilne – rodzaje

Na początkowym etapie prowadzenia sprawy kancelaria dokonuje szczegółowej analizy stanu faktycznego. Rozpatrywane są wszystkie przepisy określone przez prawo cywilne. Pozwala to realnie ocenić aktualną sytuację klienta, co jest konieczne do przygotowania strategii procesowej lub pozaprocesowej.

Najczęściej prawo cywilne określa sprawy rodzinne, takie jak podział majątku czy obowiązek alimentacyjny. Kancelaria adwokacka w Opolu Paweł Figzał gwarantuje pełną dyskrecję przy tego typu procesach. Sprawy cywilne wymagają od adwokata specjalistycznej wiedzy oraz zaangażowania w udzielanie klientom szeroko zakrojonej pomocy prawnej. Niezależnie od rodzaju zleconej sprawy kancelaria oferuje profesjonalne wsparcie polegające na świadczeniu stałego doradztwa w zakresie prawa cywilnego.

brązowy młotek prawnika i zielona książka leżą na stole pokrytym banknotami dolarowymi - adwokat prawo cywilne Opole

Postępowanie cywilne Opole

Adwokat specjalizujący się we wszystkich rodzajach spraw cywilnych służy pomocą na każdym etapie postępowania cywilnego. Jego rola obejmuje m.in. przygotowanie pozwu cywilnego oraz reprezentowanie interesów klienta przed sądem.

Jeśli pragną Państwo, aby dotyczące Was sprawy cywilne przejął w swoje ręce doświadczony i kompetentny prawnik z Opola, to oferta Kancelarii Pawła Figzała jest skierowana właśnie do Państwa. Zespół wykwalifikowanych adwokatów zajmuje się m.in. szeroko pojętymi zagadnieniami z zakresu prawa spadkowego, a także udzielaniem kompleksowej pomocy prawnej zainteresowanym osobom. Współpraca z kancelarią umożliwia szybkie i sprawne załatwienie wszystkich formalności pozwalających na efektywne stwierdzenie nabycia spadku. Niedawno odeszła bliska Państwu osoba, po której dziedziczycie całość lub część majątku? Wbrew pozorom, dział spadku może wcale nie być łatwym zadaniem. Kancelaria Pawła Figzała należycie i ze skrupulatnością upora się z jego realizacją na rzecz Państwa.

A może interesuje Państwa zniesienie współwłasności w drodze postępowania sądowego? Dział spadku i stwierdzenie nabycia prawa do jego otrzymania to nie jedyne zagadnienia, którymi zajmuje się kancelaria. Jeśli jako współwłaściciele ruchomości bądź nieruchomości nie możecie dojść do porozumienia, to otrzymacie pomoc niezbędną do szybkiego rozwiązania sprawy.

Adwokat prawo cywilne Opole – nasze specjalizacje

Kancelaria adwokacka w Opolu Paweł Figzał oferuje pomoc prawną w różnych sytuacjach, a zespół profesjonalistów zapewnia klientom kompleksową opiekę. 

Sprawy o zapłatę

Kancelaria gwarantuje kompleksową opiekę w przypadku spraw o zapłatę, która obejmuje przedsądowe wezwanie dłużnika, a także wkroczenie na drogę sądową. Zespół adwokatów posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu zarówno stron powodowych, jak i pozwanych.

Odszkodowania i zadośćuczynienia

Sprawy z zakresu odszkodowań i zadośćuczynień mogą dotyczyć wielu różnych sytuacji, w tym m.in. wypadków komunikacyjnych, błędów medycznych czy mobbingu w miejscu pracy. Kancelaria oferuje wsparcie prawne bez względu na rodzaj poniesionej szkody (majątkowa, niemajątkowa).

Umowy cywilnoprawne

Zespół zajmuje się tworzeniem umów cywilnoprawnych, a także weryfikacją i analizą istniejących zobowiązań. Wszystkie dokumenty przygotowywane są z myślą o indywidualnych potrzebach i wymaganiach klienta.

Sprawy spadkowe

Specjalizujący się w prawie spadkowym adwokaci świadczą usługi z zakresu przejęcia/odrzucenia spadku oraz dziedziczenia długów. Dodatkowo kancelaria pomoże Państwu sporządzić testament zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Adwokat sprawy cywilne – jak jeszcze możemy pomóc?

Doświadczenie adwokaci – w razie potrzeby – podejmują się reprezentacji klienta przed sądami wszystkich instancji, a także przed organami administracyjnymi egzekucyjnymi. Do ich zadań należy również sporządzanie pism procesowych (wnioski, pozwy, zażalenia, apelacje), jak i pozaprocesowych wymagających wiedzy prawniczej, a także umów cywilnoprawnych.

Dla pewności, że Państwa umowa jest dobrze sporządzona i nie zawiera żadnych nieścisłości, warto przynieść ją do kancelarii. Adwokat Paweł Figzał świadczy pomoc prawną w zakresie sprawdzania tego typu pism pod kątem prawnym.

Adwokat Opole – skontaktuj się i umów termin spotkania.


Formularz kontaktowy

Odpiszemy najszybciej jak to jest możliwe.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wiadomość  Sprawy o zapłatę

  Pomagamy wierzycielom w dochodzeniu należności od nierzetelnych dłużników.

  Dowiedz się więcej…


  Odszkodowania i zadośćuczynienia

  Negocjujemy wysokość odszkodowań i zadośćuczynień za doznaną krzywdę, a następnie dochodzimy ich pełnej wysokości na drodze postępowania sądowego.

  Dowiedz się więcej…


  Umowy cywilnoprawne

  Świadczymy usługi w zakresie sporządzania, opiniowania i negocjowania umów cywilnoprawnych.

  Dowiedz się więcej…


  Sprawy spadkowe

  Wspieramy naszych Klientów w prowadzeniu spraw spadkowych, a także reprezentujemy walczących o zachowek.

  Dowiedz się więcej…