Adwokat do spraw alimentacyjnych  – Opole

Działająca na terenie Opola kancelaria adwokacka Paweł Figzał często zajmuje się sprawami z zakresu prawa rodzinnego, na przykład takimi jak alimenty. Obowiązek alimentacyjny najczęściej polega na dostarczaniu środków utrzymania i wychowania przez rodziców po orzeczeniu rozwodu. Jest on jednak rozbudowaną instytucją prawną, która dotyczyć może także małżonków, rodzeństwa czy innych krewnych w linii prostej.
Prawo rodzinne w Polsce jest dość skomplikowane, dlatego dochodzenie przed sądem alimentów wymaga wiedzy i doświadczenia. Konieczna jest znajomość prawnych przesłanek orzekania, m.in. w zakresie ustalenia wysokości alimentów na podstawie usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz możliwości majątkowych i zarobkowych zobowiązanego.

Co to są alimenty i jak je dostać?

Alimenty to regularne świadczenie pieniężne przekazywane na rzecz osoby uprawnionej – najczęściej dziecka lub byłego małżonka. Ich celem jest zabezpieczenie podstawowych potrzeb i kosztów utrzymania (m.in. wyżywienia, edukacji, opieki zdrowotnej czy wynajmu mieszkania). Po złożeniu wniosku o alimenty do sądu rodzinnego lub urzędu stanu cywilnego – w zależności od przypadku – trzeba czekać na decyzję w sprawie ustalenia wysokości i częstotliwości świadczenia. Jeśli dłużnik alimentacyjny uchyla się od obowiązku, czyli płaci za mało lub wcale, to konieczne będzie wejście na drogę sądową i pozwanie drugiej strony.

Pozew o alimenty (lub podwyższenie ich) nie wymaga uiszczania opłat sądowych. Jeśli dziecko nie ukończyło jeszcze 18. roku życia, jest wówczas reprezentowane przez jednego z rodziców. Prawo rodzinne każe określić w pozwie zarówno miesięczną wysokość obowiązku alimentacyjnego, jak i termin płatności (np. do 10. dnia każdego miesiąca). Należy w nim również uzasadnić żądaną kwotę, wykazując koszty utrzymania. Korzystanie z pomocy prawnej skutecznego adwokata pozwoli Państwu spać spokojnie, nie martwiąc się o szczegółową treść pozwu o alimenty – do jego stworzenia wystarczą podstawowe informacje dostarczone przez Państwa do wiadomości mojej kancelarii adwokackiej z Opola.

Sprawa o alimenty – profesjonalna obsługa prawna w Opolu

Jak wyegzekwować od byłego partnera, rodziców, dorosłych dzieci albo innej zobligowanej do tego osoby regularne spełnianie zobowiązania alimentacyjnego? – takie pytanie zadaje sobie wielu z Państwa. Faktycznie, tego rodzaju sprawy nie należą do prostych i często trwają całymi latami – tak dzieje się w Opolu, jak i w wielu innych miastach w całej Polsce. Niejednokrotnie rodzic, który po rozwodzie zostawia swoje potomstwo pod opieką byłego współmałżonka, uchyla się od płacenia alimentów, tłumacząc swoje postępowanie brakiem zaufania do drugiej strony. Choć prawo nakłada na takie osoby obowiązek alimentacyjny, faktyczne pobieranie należnych pieniędzy przeznaczonych dla dziecka często jest utrudnione z różnych przyczyn. Kancelaria adwokacka Paweł Figzał działająca w Opolu może pomóc w pomyślnym rozwiązaniu sprawy dotyczącej uzyskania alimentów.

Nie wiedzą Państwo, w jaki sposób doprowadzić do realizacji obowiązku alimentacyjnego względem Państwa lub swoich dzieci? W tym celu należy złożyć wniosek do sądu właściwego dla miejsca zamieszkania pozwanej osoby lub miejsca zamieszkania Państwa dziecka. Ze względu na to, że fundusz alimentacyjny nie zawsze działa wystarczająco sprawnie, warto skorzystać z pomocy prawnej. Moja kancelaria i ja uczynimy wszystko, co w naszej mocy, aby złożony przez Państwa wniosek o przyznanie alimentów doczekał się pozytywnego rozpatrzenia przez sąd. Z profesjonalnym wsparciem można zyskać większe szanse w walce o regularne otrzymywanie świadczenia alimentacyjnego.

Alimenty – uchylanie się od obowiązku

Zaufanie wobec doświadczonych specjalistów naprawdę się opłaca. Dzięki temu obowiązek alimentacyjny wobec Państwa pociech za sprawą wydanego przez sąd pozytywnego wyroku zostanie spełniony bardzo szybko. Przy prowadzeniu spraw alimentacyjnych moja kancelaria stosuje dozwolone prawnie środki nacisku, w tym m.in. uznanie zobowiązanego za dłużnika alimentacyjnego czy za osobę uchylającą się od obowiązków alimentacyjnych. Dążymy do całkowitego uregulowania zaległych świadczeń, a w przypadku dalszego nieuiszczania opłat – podjęcia kroków egzekucyjnych (np. zajęcia wynagrodzenia).

Adwokat Alimenty Opole – kancelaria adwokacka Paweł Figzał

Jako doświadczony adwokat oferuję usługi w zakresie prowadzenia spraw o alimenty w Opolu i okolicach zarówno po stronie uprawnionego, jak i zobowiązanego przed sądami wszystkich instancji. Pomagam również w przypadkach, kiedy zobowiązany uchyla się od obowiązku alimentacyjnego.

Ze względu na towarzyszące im emocje sprawy tego typu wymagają indywidualnego podejścia i staranności w zakresie precyzyjnych wyliczeń mających na celu osiągnięcie zamierzonego celu – dlatego gwarantuję Państwu obsługę prawną na najwyższym poziomie.

 

Adwokat Opole – skontaktuj się i umów termin spotkania.


NAPISZ DO NAS

Potrzebujesz pomocy?

Kancelaria mieści się w ścisłym centrum Opola.    Imię i nazwisko (wymagane)

    E-mail (wymagane)

    Telefon (wymagane)

    Wiadomość