Adwokat do spraw alimentacyjnych Opole

Moja działająca na terenie Opola kancelaria adwokacka często zajmuje się sprawami z zakresu prawa rodzinnego, na przykład takimi, jak alimenty. Obowiązek alimentacyjny najczęściej jest obowiązkiem dostarczenia środków utrzymania i wychowania, który ciąży na rodzicach po orzeczeniu rozwodu. Jest on jednak instytucją rozbudowaną, która dotyczyć może także małżonków, rodzeństwa czy krewnych w linii prostej w szerszym zakresie.

Prawo rodzinne w Polsce jest dość skomplikowane, dlatego dochodzenie przed sądem alimentów wymaga wiedzy i doświadczenia. Konieczna jest znajomość prawnych przesłanek orzekania, m.in. w zakresie ustalenia wysokości zobowiązania na podstawie usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz możliwości majątkowych i zarobkowych zobowiązanego.

Z czym wiąże się pozew o alimenty?

Pozew o alimenty czy pozew o podwyższenie alimentów nie wymaga uiszczania opłat sądowych. Dziecko, jeśli nie ukończyło jeszcze 18 roku życia, jest w takiej sprawie reprezentowane przez jednego z rodziców. Prawo rodzinne każe określić w pozwie zarówno miesięczną wysokość obowiązku alimentacyjnego, jak i termin płatności (na przykład do 10. dnia każdego miesiąca). Należy w nim również uzasadnić żądaną kwotę, wykazując koszty utrzymania, takie jak na przykład edukacja, wyżywienie, leczenie czy ubranie. Korzystanie z pomocy prawnej skutecznego adwokata pozwoli Państwu spać spokojnie, nie martwiąc się o szczegółową treść pozwu – do jego stworzenia wystarczą podstawowe informacje dostarczone przez Państwa do wiadomości mojej kancelarii adwokackiej z Opola.

Sprawa o alimenty – profesjonalna obsługa prawna w Opolu

Jak wyegzekwować od byłego partnera, rodziców, dorosłych dzieci albo innej zobligowanej do tego osoby regularne spełnianie zobowiązania alimentacyjnego? – takie pytanie zadaje sobie wielu z Państwa. Faktycznie, tego rodzaju sprawy nie należą do prostych i często trwają całymi latami – tak dzieje się w Opolu, jak i w wielu innych miastach w całej Polsce. Niejednokrotnie rodzic, który po rozwodzie zostawia swoje potomstwo pod opieką byłego współmałżonka, uchyla się od płacenia alimentów, tłumacząc swoje postępowanie brakiem zaufania do drugiej strony. Choć prawo nakłada na takie osoby obowiązek alimentacyjny, faktyczne pobieranie należnych pieniędzy przeznaczonych dla dziecka często jest utrudnione, z różnych zresztą przyczyn. Moja kancelaria działająca w Opolu może pomóc w pomyślnym rozwiązaniu sprawy dotyczącej uzyskania alimentów.

Nie wiedzą Państwo, w jaki sposób doprowadzić do realizacji obowiązek alimentacyjny względem Państwa lub swoich dzieci? W tym celu należy złożyć wniosek do sądu właściwego dla miejsca zamieszkania pozwanej osoby lub miejsca zamieszkania Państwa dziecka. Jeśli aktualnie któreś z Państwa mieszka w Opolu lub w okolicach, proszę się nie wahać i skorzystać z fachowej pomocy. Nie ma co liczyć na to, że fundusz alimentacyjny szybko rozprawi się z problemami. Moja kancelaria i ja uczynimy wszystko, co w naszej mocy, aby złożony przez Państwa wniosek o przyznanie określonej kwoty alimentów doczekał się pozytywnego rozpatrzenia przez sąd. Z profesjonalnym wsparciem można zyskać większe szanse w walce o regularne otrzymywanie świadczenia alimentacyjnego.

Alimenty  w Opolu – uchylanie się od obowiązku

Zaufanie profesjonalizmowi i doświadczeniu naprawdę się opłaca. Dzięki temu obowiązek alimentacyjny wobec Państwa pociech za sprawą wydanego przez sąd pozytywnego wyroku zostanie spełniony bardzo szybko. Przy prowadzeniu spraw alimentacyjnych stosuję prawem dozwolone środki nacisku, w tym m.in. uznanie zobowiązanego jako dłużnika alimentacyjnego, jako osobę uchylającą się od obowiązków alimentacyjnych, prowadzę sprawy karne z zakresu uchylania się od obowiązku alimentacyjnego, etc.

Alimenty Opole – adwokat Paweł Figzał

Jako doświadczony adwokat oferuję usługi w zakresie prowadzenia spraw o alimenty w Opolu i okolicach zarówno po stronie uprawnionego, jak również zobowiązanego przed sądami wszystkich instancji. Pomagam również w przypadkach, kiedy zobowiązany uchyla się od obowiązku alimentacyjnego.

Ze względu na towarzyszące im emocje sprawy tego typu wymagają indywidualnego podejścia i staranności w zakresie precyzyjnych wyliczeń mających na celu osiągnięcie zamierzonego celu – dlatego gwarantuję Państwu obsługę prawną na najwyższym poziomie.

Adwokat Opole – skontaktuj się i umów termin spotkania.


NAPISZ DO NAS

Potrzebujesz pomocy?

Kancelaria mieści się w ścisłym centrum Opola.    Imię i nazwisko (wymagane)

    E-mail (wymagane)

    Telefon (wymagane)

    Wiadomość