Obrona w sądzie i reprezentowanie pokrzywdzonego

17 sierpnia, 2021
Photogenica-PHX287840816.jpg

Do najważniejszych zadań kancelarii od spraw karnych zaliczamy reprezentowanie klienta przed sądem oraz innymi instytucjami, doradztwo prawne, sporządzanie opinii i dokumentów, a także tworzenie strategii, która pozwoli osiągnąć klientowi określone cele w postępowaniu. Kluczową kwestią jest w pracy adwokata stosowanie się do wytycznych znajdujących się w dwóch dokumentach, jakimi są Regulamin Wykonywania Zawodu Adwokata oraz Kodeks Etyki Adwokackiej. Dzięki nim klient ma pewność, że skorzysta ze wsparcia niezależnie od sytuacji, w jakiej się znalazł – bez oceniania ze strony adwokata. Celem jest tutaj zarówno pomoc prawna osobom pokrzywdzonym, jak i obrona osób oskarżonych.

Reprezentacja pokrzywdzonego w sądzie

W tym pierwszym przypadku zajmujemy się pomocą dla ofiar napaści, kradzieży albo jakichkolwiek innych przykrych sytuacji, w wyniku których pojawiła się szkoda. Stajemy się ich pełnomocnikami przed sądem, przygotowujemy pisma i zawiadomienia o ściganie, a także tworzymy strategie działania.

Tym samym oferujemy kompleksowe reprezentowanie pokrzywdzonych w postępowaniu karnym i wspólnie walczymy o prawa pokrzywdzonego.

Pomoc pełnomocnika w postępowaniu karnym dla oskarżonego

Jeżeli zaś chodzi o obronę w sądzie osoby oskarżonej, naszym celem jest udowodnienie braku popełnienia przestępstwa albo – w przypadku jednoznacznego udowodnienia winy – uzyskanie jak najkorzystniejszego wyroku dla klienta. W tym wypadku również tworzymy strategię działania, reprezentujemy oskarżonego przed sądem i urzędami, a także przygotowujemy różnego rodzaju pisma.

Pamiętaj! Niezależnie od sytuacji każdy z nas ma prawo do uczciwego procesu oraz dostępu do pomocy prawnej. Dobry adwokat od spraw karnych jest więc profesjonalistą, który nie ocenia, z empatią podchodzi do każdego klienta i robi wszystko, by pomóc mu osiągnąć cel.

Dlaczego warto skorzystać z dobrego adwokata od spraw karnych?

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą pokrzywdzoną, czy oskarżoną, masz możliwość skorzystania z pomocy adwokata od spraw karnych. Biorąc pod uwagę stopień skomplikowania takich postępowań i konieczność posiadania odpowiedniej wiedzy oraz przygotowania, skorzystanie z pomocy adwokata jest absolutnie fundamentalne. Dzięki niemu:

  • zyskasz możliwość osiągnięcia swoich celów – niezależnie od sytuacji, w jakiej się znalazłeś i jakiego problemu dotyczy konkretna sprawa karna w Opolu;
  • będziesz mieć dostęp do profesjonalnych porad prawnych, dzięki którym zyskasz niezbędną wiedzę i rozwiane zostaną wszelkie Twoje wątpliwości;
  • będziesz reprezentowany przed sądem, organami ścigania oraz różnego rodzaju urzędami, co pozwoli Ci działać skuteczniej i uniknąć niepotrzebnego stresu;
  • zyskasz tak ważne w sprawie karnej wsparcie psychologiczne, co pozwoli Ci łatwiej poradzić sobie z wszelkimi trudnościami.

Co więcej, korzystając z pomocy adwokata od spraw karnych możesz liczyć na jego profesjonalizm, empatię, zaangażowanie i poufność. Tym samym każdy etap postępowania karnego będzie dla Ciebie przejrzysty i zrozumiały.

Potrzebujesz pomocy? Postaw na naszą kancelarię od spraw karnych!

Jako specjaliści od spraw karnych w Opolu posiadamy wieloletnie doświadczenie – zarówno w reprezentowaniu pokrzywdzonych, jak i obronie oskarżonych. Niezależnie więc od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz i z jakim problemem się mierzysz, skorzystaj z naszego wsparcia. Masz prawo do pomocy prawnej i nigdy o tym nie zapominaj!