Adwokat Opole – rozwód

Niestety rozwody są jedną z najczęstszych przyczyn zgłaszania się do kancelarii adwokackiej. Stanowią one rozwiązanie przez sąd ważnego związku małżeńskiego na wniosek obojga współmałżonków (rozwód za porozumieniem stron) lub jednego z nich. Sąd może podjąć decyzję o orzeczeniu rozwodu, jeśli między małżonkami wystąpił rozkład pożycia o charakterze trwałym i całkowitym.

Adwokat rozwodowy Opole – skorzystaj z naszego doświadczenia!

Sprawy rozwodowe są jedną z kluczowych specjalizacji Kancelarii Adwokackiej Paweł Figzał w Opolu. Doświadczeni specjaliści podchodzą do spraw rozwodowych bardzo indywidualnie – każde rozstanie przebiega nieco inaczej, w zależności od sytuacji życiowej danych małżonków. Kluczowe w przypadku rozwodów zawsze jest dobro potomstwa. Żaden sąd nie dopuści do sytuacji, w której orzeczenie ustania małżeństwa i udzielenie rozwodu miałoby w jakikolwiek sposób spowodować szkodę dla małoletnich dzieci.

Rozwód Opole – dlaczego warto skorzystać z kompleksowego wsparcia prawnego?

Kancelaria Adwokacka Paweł Figzał w Opolu świadczy kompleksową pomoc prawną dla małżeństw planujących rozwód, profesjonalnie zajmując się całością formalności prawnych związanych ze sprawami rozwodowymi. Jeśli w Państwa przypadku doszło do trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego, dla sądu specjalizującego się w zagadnieniach z zakresu prawa rodzinnego będzie to wystarczającą przesłanką do rozwiązania małżeństwa. Obie strony mają prawo do złożenia w sądzie pozwu rozwodowego wraz z wszelkimi wymaganymi w przepisach prawa rodzinnego załącznikami (np. akt ślubu, akty urodzenia dzieci, zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach). W zależności od indywidualnych okoliczności i woli stron można zdecydować się na rozwód z orzekaniem o winie lub zrezygnować z takiego orzeczenia (wówczas mowa o rozwodzie za porozumieniem stron). W tym drugim przypadku oboje małżonków musi zgodzić się na takie rozwiązanie.

Rozwody Opole – specjalizacje naszej Kancelarii Adwokackiej

Sprawy rozwodowe to jedna z głównych specjalizacji Kancelarii Adwokackiej Paweł Figzał, a świadczone usługi obejmują kompleksową pomoc prawną na każdym etapie postępowania. Doświadczeni – z zakresu prawa rodzinnego – eksperci przeprowadzają rozwody (zarówno z orzekaniem o winie, jak i bez), a także oferują wsparcie w uzyskaniu pełnego prawa do opieki nad małoletnimi dziećmi. W przypadku, jeśli rodzice chcą doprecyzować tę kwestię jeszcze przed wystąpieniem o rozwód, adwokat przygotowuje również pisemne porozumienie małżonków dotyczące szczegółów wykonywania władzy rodzicielskiej.

srebrna obrączka na szarej tkaninie - adwokat opole rozwód

Sprawy rozwodowe Opole a dziecko

Jedną z kluczowych kwestii uwzględnionych w prawie rodzinnym i często towarzyszących sprawom rozwodowym jest opieka nad małoletnim potomstwem i przyznanie małżonkom pełnej władzy rodzicielskiej lub jej ograniczenie.

Najbardziej pożądaną z punktu widzenia dziecka sytuacją jest wzajemne porozumienie się rodziców w tej kwestii, w czym może pomóc wsparcie adwokata od rozwodów. Jeśli małżonkowie nie są jednak w stanie ustalić wspólnego stanowiska w tej sprawie, wówczas wydaniem ostatecznego rozstrzygnięcia zajmuje się sąd rodzinny, dla którego najważniejszym kryterium jest dobro dziecka.

Kancelaria adwokacka Paweł Figzał, działająca w Opolu, oferuje rozwodzącym się małżonkom szeroko zakrojoną pomoc z zakresu prawa o przyznanie opieki nad dziećmi oraz sprawowania pełni władzy rodzicielskiej. Specjalizacją kancelarii jest również reprezentowanie interesów klientów w sprawach o alimenty od byłego współmałżonka.

Doświadczeni adwokaci rozwodowi profesjonalnie zajmują się wszystkimi formalnościami związanymi ze sprawą rozwodową, gwarantując jej szybki i sprawny przebieg.

Separacja w Opolu – pomoc prawna

Małżeństwa w kryzysie przed podjęciem decyzji o rozwodzie mogą wybrać również separację, w której trakcie zyskają czas i przestrzeń na refleksję co do przyszłości swojego związku. W takim przypadku warto zdecydować się na potwierdzenie prawne w postaci orzeczenia sądowego. Wsparcie adwokata może być w tej sytuacji cenne, zwłaszcza że w sprawach o separację nie wystarczy tylko złożyć wniosek, ale należy doprecyzować i uregulować również inne kwestie, takie jak obowiązek alimentacyjny czy opieka nad dziećmi.

Pozew o rozwód – Opole

Klient powierzający swoją sprawę Kancelarii Adwokackiej Paweł Figzał w Opolu nie musi martwić się formalnościami. Zespół specjalistów przygotowuje pozew o rozwód, w którym uwzględnione zostaną wszystkie niezbędne załączniki i informacje. Istnieje możliwość samodzielnego sporządzenia dokumentu, jednak często zawiera on braki, które trzeba uzupełniać, co wpływa na odwlekanie sprawy w czasie.

Rozwód Opole – pomoc kancelarii adwokackiej

Kancelaria adwokacka Paweł Figzał świadczy pomoc prawną na terenie Opola, specjalizując się m.in. w sprawach rozwodowych. W tego typu postępowaniach wsparcie adwokata jest nieocenione nie tylko ze względu na doświadczenie i znajomość prawa procesowego, ale również z uwagi na dystans i obiektywizm. Rozwód najczęściej bowiem niesie ze sobą szereg negatywnych i burzliwych emocji, które dla sądu nie będą przekonujące – dlatego tak ważna jest tutaj reprezentacja przez osobę trzecią, czyli adwokata rozwodowego.

Adwokat rozwodowy Opole – jaką rolę odgrywa w sprawie rozwodowej i separacyjnej?

Pomoc adwokata zarówno w sprawach o separację, jak i rozwód obejmuje kompleksową obsługę i wsparcie na każdym etapie postępowania, które nie ogranicza się tylko do reprezentacji Klienta przed sądem. Kancelaria oferuje porady prawne, a doświadczeni specjaliści przygotowują niezbędne formalności i dokumenty. Rozwód często generuje wiele negatywnych i skrajnych emocji, dlatego warto powierzyć swoje interesy zaufanemu profesjonaliście, który będzie w stanie spojrzeć na całą sprawę obiektywnie.

Adwokat od rozwodów Opole – Paweł Figzał

Jako doświadczona i wykwalifikowana kancelaria adwokacka zapewniamy pomoc w sprawach rozwodowych na terenie Opola oraz okolic. Udzielamy wsparcia m.in. w zakresie:

 • mediacji między współmałżonkami;
 • przygotowywania pozwów rozwodowych (zarówno z orzekaniem o winie, jak i w przypadku rozwodu za porozumieniem stron);
 • reprezentacji przed sądem (niezależnie od tego, czy to Państwo żądają rozwodu, czy woleliby go uniknąć).

Ponadto nasza kancelaria adwokacka współpracuje z biurami detektywistycznymi nie tylko w województwie opolskim, ale także na Śląsku oraz Dolnym Śląsku, co często okazuje się niezwykle przydatne w sprawach rozwodowych z orzekaniem o winie jednego ze współmałżonków.

W razie potrzeby Kancelaria Adwokacka Paweł Figzał podejmuje się również reprezentacji w sprawach porozwodowych, takich jak np. alimenty czy podział majątku.

Adwokat Opoleskontaktuj się i umów termin spotkania.

FAQ – sprawy rozwodowe Opole

Czy w sprawie rozwodowej muszę mieć adwokata?

Zgodnie z przepisami, które regulują procedurę sądową, w przypadku rozwodu nie trzeba korzystać z usług pełnomocnika. Działanie na własną rękę bez posiadania odpowiednich kompetencji znacząco wpłynie na przebieg sprawy, która może ciągnąć się latami. Decydując się na wsparcie Kancelarii Adwokackiej Paweł Figzał, zyskujesz gwarancję skuteczności i sprawnego doprowadzenia postępowania rozwodowego do końca.

Gdzie złożyć pozew o rozwód w Opolu?

Pozew o rozwód należy złożyć w konkretnym Sądzie Okręgowym, w tym przypadku w Opolu. Kancelaria Adwokacka Paweł Figzał zajmuje się również sporządzeniem i wniesieniem pozwu w imieniu Klienta. Profesjonalnie przygotowane pismo nie zawiera błędów ani braków w postaci niezbędnych załączników, co zapewnia sprawne rozpatrzenie sprawy.

Czy do rozwodu bez orzekania o winie potrzebny jest adwokat?

W przypadku rozwodu bez orzekania o winie zaangażowanie profesjonalnego pełnomocnika nie jest obowiązkowe, a każdy może reprezentować swoje interesy samodzielnie. Osoba nieposiadająca doświadczenia z zakresu wymogów formalnych dotyczących spraw cywilnych nie będzie wiedziała, jak przygotować pisma procesowe czy kiedy zabrać głos w trakcie rozprawy. Warto zasięgnąć pomocy prawnej i powierzyć swoją sprawę profesjonalistom.

Ile się czeka na rozwód w Opolu?

Po złożeniu pozwu czeka się przeważnie od dwóch do trzech miesięcy na pierwszą rozprawę. W przypadku rozwodu za porozumieniem obu strony cała procedura jest krótsza i może zakończyć się nawet przed upływem pół roku. Bardziej czasochłonna jest sprawa z orzekaniem o winie, która potrafi ciągnąć się latami w zależności od wielu czynników, w tym liczby dowodów czy chęci do współpracy z sądem.

Ile kosztuje prowadzenie sprawy o rozwód w Opolu?

Podejmując decyzję o rozwodzie, należy przygotować się na pokrycie kosztów sądowych (m.in. opłata od pozwu wynosząca 600 zł), a także honorarium dla pełnomocnika. W Kancelarii Adwokackiej Paweł Figzał Opole wysokość wynagrodzenia jest ustalana indywidualnie w zależności m.in. od stopnia zawiłości sprawy.


NAPISZ DO NAS

Potrzebujesz pomocy?

Kancelaria mieści się w ścisłym centrum Opola.  Imię i nazwisko (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wiadomość