Adwokat rozwodowy w Opolu

Niestety rozwody są jedną z najczęstszych przyczyn zgłaszania się do kancelarii adwokackiej. Stanowią one rozwiązanie przez sąd ważnego związku małżeńskiego na wniosek obojga współmałżonków lub jednego z nich. Sąd może podjąć decyzję o orzeczeniu rozwodu, jeśli między małżonkami wystąpił rozkład pożycia o charakterze trwałym i całkowitym.

Moja kancelaria w Opolu podchodzi do spraw rozwodowych bardzo indywidualnie – tak samo, jak każdy człowiek jest inny, tak poszczególne małżeństwa różnią się od siebie. Kluczowe w przypadku rozwodów zawsze jest dobro dziecka, jeżeli takie w małżeństwie istnieje – żaden sąd nie dopuści do sytuacji, w której orzeknie ustanie małżeństwa, jeśli małoletnie dziecko miałoby na tym w jakikolwiek sposób ucierpieć.

Sprawy rozwodowe – Opole

Planujące w najbliższym czasie rozwód małżeństwa z Opola mogą liczyć na moją fachową pomoc w załatwieniu wszelkich formalności prawnych z tym związanych. Jeśli w Państwa przypadku doszło do trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego, dla sądu specjalizującego się w zagadnieniach z zakresu prawa rodzinnego będzie to wystarczającą przesłanką do rozwiązania małżeństwa. Obie strony mają prawo do złożenia w sądzie pozwu wraz z wszelkimi wymaganymi w przepisach prawa rodzinnego załącznikami (np. akt ślubu, akty urodzenia dzieci, zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach). W zależności od indywidualnych okoliczności i woli stron można zdecydować się na rozwód z orzekaniem o winie lub zrezygnować z takiego orzeczenia. W tym drugim przypadku oboje małżonków musi zgodzić się na takie rozwiązanie.

srebrna obrączka na szarej tkaninie - adwokat rozwodowy Opole

Sprawy rozwodowe a dziecko

Znajdujące się w polu zainteresowania adwokatów prawo rodzinne jako jedną z kluczowych kwestii przy rozwiązywaniu małżeństwa traktuje kwestię opieki nad małoletnim potomstwem i przyznania małżonkom pełnej władzy rodzicielskiej albo jej ograniczenia. Najbardziej pożądaną z punktu widzenia dziecka sytuacją jest wzajemne porozumienie się rodziców w tej kwestii. Jeśli jednak małżonkowie nie są w stanie ustalić wspólnego stanowiska w tej sprawie, wówczas wydaniem ostatecznego rozstrzygnięcia zajmuje się sąd rodzinny. Moja działająca w Opolu kancelaria oferuje rozwodzącym się małżonkom szeroko zakrojoną pomoc z zakresu prawa o przyznanie opieki nad dziećmi oraz sprawowania pełni władzy rodzicielskiej. Specjalizuję się także w reprezentowaniu interesów klientów w sprawach o otrzymywanie alimentów od byłego współmałżonka.

Nie muszą Państwo korzystać z usług dodatkowych adwokatów, aby sprawa rozwodowa przebiegła szybko i bez zbędnych komplikacji. Moja kancelaria zajmie się załatwieniem wszystkich formalności z tym związanych.

Rozwód Opole – pomoc kancelarii adwokackiej

Oferuję pomoc prawną w rozwodach na terenie Opola – w tego typu sprawach jest ona nieoceniona nie tylko ze względu na doświadczenie i znajomość prawa procesowego, ale również ze względu na dystans. Rozwód najczęściej bowiem niesie ze sobą szereg negatywnych i burzliwych emocji, które dla sądu nie będą przekonujące – dlatego tak ważna jest tutaj reprezentacja przez osobę trzecią.

Adwokat od rozwodów Opole – Paweł Figzał

Jako doświadczony i wykwalifikowany adwokat zapewnię pomoc w rozwodzie na terenie Opola oraz okolic w zakresie m.in.:

 • mediacji między współmałżonkami;
 • przygotowywania pozwów rozwodowych (zarówno z orzekaniem o winie, jak i za porozumieniem stron);
 • reprezentacji przed sądem (niezależnie od tego, czy to Państwo żądają rozwodu, czy woleliby go uniknąć).

Ponadto moja kancelaria adwokacka współpracuje z biurami detektywistycznymi nie tylko w województwie opolskim, ale także na Śląsku oraz Dolnym Śląsku, co często okazuje się niezwykle przydatne w sprawach rozwodowych z orzekaniem o winie jednego ze współmałżonków.

W razie potrzeby podejmę się również reprezentacji w sprawach porozwodowych, takich jak na przykład alimenty czy podział majątku.

Adwokat Opole – skontaktuj się i umów termin spotkania.


NAPISZ DO NAS

Potrzebujesz pomocy?

Kancelaria mieści się w ścisłym centrum Opola.  Imię i nazwisko (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wiadomość