Adwokat rozwodowy w Opolu

Niestety rozwody są jedną z najczęstszych przyczyn zgłaszania się do kancelarii adwokackiej. Stanowią one rozwiązanie przez sąd ważnego związku małżeńskiego na wniosek obojga współmałżonków (rozwód za porozumieniem stron) lub jednego z nich. Sąd może podjąć decyzję o orzeczeniu rozwodu, jeśli między małżonkami wystąpił rozkład pożycia o charakterze trwałym i całkowitym.

Sprawy rozwodowe są jedną z kluczowych specjalizacji naszej kancelarii adwokackiej w Opolu. Jako doświadczeni adwokaci podchodzimy do spraw rozwodowych bardzo indywidualnie – mamy bowiem świadomość, że każdy rozwód przebiega nieco inaczej, w zależności od sytuacji życiowej danych małżonków. Kluczowe w przypadku rozwodów zawsze jest dobro dziecka. Jeżeli małżeństwo ma potomstwo, żaden sąd nie dopuści do sytuacji, w której orzeczenie ustania małżeństwa i udzielenie rozwodu miałoby w jakikolwiek sposób spowodować szkodę dla małoletnich dzieci.

Sprawy rozwodowe – Opole

W kancelarii adwokackiej w Opolu świadczymy kompleksową pomoc prawną dla małżeństw planujących rozwód, profesjonalnie zajmując się całością formalności prawnych związanych ze sprawami rozwodowymi. Jeśli w Państwa przypadku doszło do trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego, dla sądu specjalizującego się w zagadnieniach z zakresu prawa rodzinnego będzie to wystarczającą przesłanką do rozwiązania małżeństwa. Obie strony mają prawo do złożenia w sądzie pozwu rozwodowego wraz z wszelkimi wymaganymi w przepisach prawa rodzinnego załącznikami (np. akt ślubu, akty urodzenia dzieci, zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach). W zależności od indywidualnych okoliczności i woli stron można zdecydować się na rozwód z orzekaniem o winie lub zrezygnować z takiego orzeczenia (wówczas mowa o rozwodzie za porozumieniem stron). W tym drugim przypadku oboje małżonków musi zgodzić się na takie rozwiązanie.

srebrna obrączka na szarej tkaninie - adwokat rozwodowy Opole

Sprawy rozwodowe a dziecko

Jedną z kluczowych kwestii uwzględnionych w prawie rodzinnym i często towarzyszących sprawom rozwodowym, jest opieka nad małoletnim potomstwem i przyznanie małżonkom pełnej władzy rodzicielskiej lub jej ograniczenie.

Najbardziej pożądaną z punktu widzenia dziecka sytuacją jest wzajemne porozumienie się rodziców w tej kwestii, w czym może pomóc wsparcie adwokata od rozwodów. Jeśli małżonkowie nie są jednak w stanie ustalić wspólnego stanowiska w tej sprawie, wówczas wydaniem ostatecznego rozstrzygnięcia zajmuje się sąd rodzinny. 

Kancelaria adwokacka Paweł Figzał, działająca w Opolu, oferuje rozwodzącym się małżonkom szeroko zakrojoną pomoc z zakresu prawa o przyznanie opieki nad dziećmi oraz sprawowania pełni władzy rodzicielskiej. Specjalizacją naszej kancelarii jest również reprezentowanie interesów klientów w sprawach o alimenty od byłego współmałżonka.

Jako doświadczeni adwokaci rozwodowi profesjonalnie zajmujemy się wszystkimi formalnościami związanymi ze sprawą rozwodową, gwarantując jej szybki i sprawny przebieg.

Rozwód Opole pomoc kancelarii adwokackiej

Kancelaria adwokacka Paweł Figzał świadczy pomoc prawną na terenie Opola, specjalizując się m.in. w sprawach rozwodowych. W tego typu postępowaniach wsparcie adwokata jest nieocenione nie tylko ze względu na doświadczenie i znajomość prawa procesowego, ale również z uwagi na dystans i obiektywizm. Rozwód najczęściej bowiem niesie ze sobą szereg negatywnych i burzliwych emocji, które dla sądu nie będą przekonujące – dlatego tak ważna jest tutaj reprezentacja przez osobę trzecią, czyli adwokata rozwodowego.

Adwokat od rozwodów Opole – Paweł Figzał

Jako doświadczona i wykwalifikowana kancelaria adwokacka zapewniamy pomoc w sprawach rozwodowych na terenie Opola oraz okolic. Udzielamy wsparcia m.in. w zakresie:

 • mediacji między współmałżonkami;
 • przygotowywania pozwów rozwodowych (zarówno z orzekaniem o winie, jak i w przypadku rozwodu za porozumieniem stron);
 • reprezentacji przed sądem (niezależnie od tego, czy to Państwo żądają rozwodu, czy woleliby go uniknąć).

Ponadto nasza kancelaria adwokacka współpracuje z biurami detektywistycznymi nie tylko w województwie opolskim, ale także na Śląsku oraz Dolnym Śląsku, co często okazuje się niezwykle przydatne w sprawach rozwodowych z orzekaniem o winie jednego ze współmałżonków.

W razie potrzeby Kancelaria Adwokacka Paweł Figzał podejmuje się również reprezentacji w sprawach porozwodowych, takich jak np. alimenty czy podział majątku.

Adwokat Opole – skontaktuj się i umów termin spotkania.


NAPISZ DO NAS

Potrzebujesz pomocy?

Kancelaria mieści się w ścisłym centrum Opola.  Imię i nazwisko (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wiadomość