Nie tylko rozwód, czyli co obejmują sprawy rodzinne w Opolu?

16 grudnia, 2022
Nie-tylko-rozwod-czyli-co-obejmuja-sprawy-rodzinne-w-Opolu-1280x720.jpg

Sprawy rodzinne w Opolu i innych polskich miastach zwykle dotyczą bardzo delikatnych, niekiedy nawet intymnych kwestii. Biorąc pod uwagę fakt, że często biorą w nich udział osoby sobie bliskie (przynajmniej do niedawna), ładunek emocjonalny często jest na bardzo wysokim poziomie. I choć kojarzymy prawo rodzinne przede wszystkim z rozwodami, mogą one obejmować swoim zasięgiem również wiele innych kwestii. Jakich? Sprawdźmy!

Czym jest prawo rodzinne?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, czym tak naprawdę jest prawo rodzinne. To jeden z wyspecjalizowanych działów prawa cywilnego – zawiera przepisy dotyczące życia rodzinnego i stosunków, jakie występują między poszczególnymi członkami rodziny. Obejmuje zarówno kwestie majątkowe, jak i niemajątkowe, zajmując się rozwiązywaniem problemów z pozoru błahych, a także niezwykle poważnych.

Przepisy dotyczące spraw rodzinnych zawarte są przede wszystkim w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym, a także Prawie Cywilnym. Najważniejszym celem tego prawa jest dbanie o dobro i bezpieczeństwo rodziny (również w kwestii majątku, jakim dysponuje). Niezwykle istotną kwestią jest także w tym przypadku zapewnienie prawidłowego rozwoju i dobrych warunków do życia dziecku.

Sprawy rodzinne Opole – nie tylko rozwody

Sprawy rodzinne, w zakresie których wsparcie zapewnia adwokat z Opola, to bardzo szeroki zakres problemów i wyzwań, z jakimi musi mierzyć się wiele osób. Rozwody to oczywiście najbardziej skomplikowane sprawy, głównie ze względu na wiele negatywnych emocji, jakie towarzyszą małżonkom. Jak się jednak okazuje, mamy do czynienia z wieloma innymi problemami. 

Sąd rozstrzyga między innymi w takich sprawach rodzinnych, jak:

  • alimenty na dziecko, których obowiązek płacenia może mieć jeden z rodziców (najczęściej sprawy rodzinne tego typu odbywają się równolegle z rozwodami w Opolu);
  • kontakty rodzica z dzieckiem, a także ustalenie praw rodzicielskich, które umożliwią jednemu z rodziców posiadanie praw do wychowywania dziecka;
  • ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa;
  • podziały majątku małżonków i intercyzy;
  • opieka i kuratela;
  • adopcja.

To najważniejsze i najczęściej występujące sprawy rodzinne. Niezależnie od rodzaju sprawy, a także skali problemu, z jakim się mierzysz, skorzystaj z pomocy adwokata od spraw rodzinnych w Opolu. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na osiągnięcie konkretnego celu przed sądem i pozytywne zakończenie sprawy.

Potrzebujesz wsparcia z zakresu prawa rodzinnego? Skorzystaj z pomocy adwokata od spraw rodzinnych

Jeżeli potrzebujesz kancelarii, której specjalnością są rozwody w Opolu, podział majątku małżonków albo jakiekolwiek inne sprawy rodzinne – skorzystaj z pomocy naszego adwokata w Opolu. Wieloletnie doświadczenie, doskonała znajomość prawa rodzinnego oraz potrzeb klientów sprawia, że jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe i fachowe wsparcie. Zaoferujemy kompleksowe doradztwo, będziemy reprezentować Cię przed sądem i zadbamy o Twój komfort psychiczny, co jest niezwykle ważne w przypadku różnego rodzaju spraw rodzinnych. Dzięki temu cieszymy się dużym zaufaniem. Zapraszamy do kontaktu!